Рома направи много силен мач и успя да победи Ювентус в турнира за Купата на Италия с 2:0, и то като гост в Торино. Така "вълците" продължават без проблеми в следващата фаза на надпеварата. Головете за гостите в този мач вкараха Мирко Вучинич и Родриго Тадеи.

През първата част преобладаваха грубите единоборства и нарушенията. Все пак, Амаури пропусна очи в очи със стража на Рома, а Мексес, Бурдисо и Вучинич бяха близо до попадение за Рома през първата част.

Доста по-интересно стана обаче през второто полувреме. След по-силна игра на Ювентус в първите минута, Рома все пак поведе.  В 65-ата минута Де Роси подаде 50-метров пас наляво към Вучинич. Черногорецът овладя отляво на наказателното поле, навлезе в него и със страхотен фалцов удар в далечния ъгъл не остави шанс на Сторари - 1:0.

Малко по-късно обаче дойде най-скандалният момент в мача. Мексес покоси Алесандро Дел Пиеро в наказателното поле, но противно на очакванията дузпа не последва. Вместо това, в последната минута Рома вкара и втори гол, след като Де Роси центрира, а Тадеи с ножичен удар удвои преднината на "вълците" и ги класира напред в турнира за Купата на Италия.

ЮВЕНТУС - РОМА 0:2
0:1 Вучинич (65), 0:2 Тадеи (90)