Рома победи с 3:0 гостуващия тим на Сампдория и с това прекъсна серията си от две последователни загуби в Серия "А".

На стадион "Олимпико" във Вечния град гостите от Генуа удържаха нулевото равенство дълго време, но усилията им бяха попарени в 52-рата минута, когато Джейсън Мурийо бе изгонен от игра за втори жълт картон.

Останали с човек повече домакините от Рома не губиха повече време и започнаха да бележат във вратата на противника си. В 57-мата минута Жоржиньо Вайналдум се разписа с глава след центриране на Неманя Матич от фаул.

В 88-мата минута Пауло Дибала сложи точка на спора с гол от дузпа, а в добавеното време Стефан ел Шаарауи оформи крайния резултат.

С победата Рома събра 50 точки и се изкачи на четвърто място в класирането с равни показатели с третия Интер. Сампдория остава на предпоследното 19-о място след 28 изиграни кръга с 15 точки, на цели 10 от спасителния бряг.

Специя и Салернитана завършиха наравно 1:1 в мач от Серия А