Рома продължава пътя към 4-ото място в Серия "А", след като победи с 2:1 Палермо.

Франческо Тоти се превърна в герой за "вълците", след като завърши мача с гол и асистенция. Почетното попадение за сицилианците реализира Едисон Кавани.

Благодарение на успяха Рома излезе на 5-о място с актив от 36 точки. Дженоа са на 4-о място с точка повече.

Рома откри резултата в 23-ата минута, когато се разписа Тоти. Любимецът на местната публика се разписа с удар от въздуха, след като засече центриране на Сисиньо.

Малко по-късно обаче Палермо изравни. Кавани се възползва от груба грешка в защитата на "вълците" и възстанови статуквото.

В края на първата част обаче Рома стигна до втори гол, дело на Бриги. Полузащитникът засече с глава центриране на Тоти и с удар с глава за втори път прати топката в мрежата на Палермо.

През втората част гостите бяха по-активният отбор, но в крайна сметка не успяха да стигнат поне до точка.

РОМА - ПАЛЕРМО 2:1

1:0 Тоти (23')

1:1 Кавани (31')

2:1 Бриги (45')

Стартови състави на двата отбора:

Рома: Дони, Сисиньо, Мексес, Жуан, Рийзе, Перота, Де Роси, Бриги, Акуилани, Тоти, Вучинич

Палермо: Амелиа, Касани, Кароциери, Бово, Савини, Миладжио, Ливерани, Ночерино, Симплисио, Брешано, Кавани

снимка 2: gazzetta.it