Отборът на Рома победи като гост Интер с 3:1 в първото голямо дерби за сезона в Серия „А". Двата отбора се изправиха на „Сан Сиро" в среща от втори кръг, а столичани доказаха, че през последните години са сред най-неудобните съперници за „нерадзурите".

Рома излезе напред в резултата след четвърт час игра, когато се разписа младокът Флоренци. В добавеното време на първото полувреме домакините изравниха чрез Антонио Касано. За нападателя това бе първи гол с екипа на „любимия" му Интер.

След почивката Рома нанесе тежкия си удар към домакините. Даниел Пабло Освалдо в 67-ата и бразилецът Маркиньо в 81-ата минута съсипаха Интер с нова два гола. В самия край на мача пък Освалдо, който може да видим само след няколко дни в София, тъй като влиза в плановете на Чезаре Прандели за двубоите с България, получи втори жълт картон и напусна терена.

За нещо повече в мача обаче футболистите на Андреа Страмачони нямаха нито сили, нито време.

Така, след като на старта победи като гост с 3:0 новак Пескара, отборът на Интер трябваше да преглътне първия горчив хап за новия сезон. Рома пък взе отличен реванш пред феновете си, след като в първия кръг не успя да победи у дома Катания.

Другият римски тим - Лацио, продължава победния си ход. „Орлите" записаха втора победа, след като разбиха с 3:0 Палермо. Нов страхотен мач за столичани изигра ветеранът Мирослав Клозе, който заби 2 гола. Попадение добави и бившият младежки национал на Италия Антонио Кандрева.

Интер – Рома 1:3
0:1 Флоренци 15
1:1 Касано 45+1
1:2 Освалдо 67
1:3 Маркиньо 81

Червен картон: Освалдо 90+1

Интер: Кастелаци, Силвестре, Ранокия, Нагатомо, А. Перейра (Камбиасо – 67), Гаргано (Коутиньо – 75), Санети, Гуарин, Снайдер, Касано (Паласио – 51), Милито

Рома: Стекеленбург, Бурдисо, Кастан, Пирис, Балдзарети (Тадеи – 56), Де Роси (Маркиньо – 32), Тахцидис, Флоренци, Тоти, Дестро (Ламела – 71), Освалдо.