Рома спечели домакинството си на Болоня в срещата между двата тима от 30-ия кръг на Серия "А".

Римляните се наложиха с минималното 1:0, а автор на победния гол за отбора стана Борха Майорал.

В игра за гостуващия тим се появи Валентин Антов. Той се включи на мястото на Де Силвестри в 61-ата минута на битката.

Снимка 526574

Източник: Twitter

Българският национал показа отлична форма, като на няколко пъти се отчете с важни намеси, спирайки акции на столичани.

Майорал даде преднина на домакините в самия край на първото полувреме, като се разписа минута преди почивката.

Снимка 526576

След паузата и двата тима се върнаха назад, като домакините внимаваха да не получат гол, а гостите изчакваха възможност на контраатака.

Болоня получи два шанса за изравняване, но атаките на тима така и не завършваха с необходимия точен завършващ изстрел.

Снимка 526575

Бе дадено сериозно продължение, в което обаче до промяна на резултата не се стигна.

Така Рома е на точка зад Лацио, като разполага с актив от 54 точки, на 7-ата позиция в таблицата.