Макар и борещ се за спасение в Калчото, отборът на Кремонезе продължава да твори сензации за Купата на Италия. Клубът от Кремона се класира за полуфиналите в надпреварата, след като сътвори наглед неочакваното и елиминира считания за фаворит тим на Рома с 2:1. При това подобно на сблъсъка с Наполи, възпитаниците на Давиде Балардини постигнаха отстраняването насред митичния "Олимпико".

Кремонезе получи дузпа в 28-ата минута за нарушение на Руи Патрисио. Съдията прегледа положението с ВАР, но все пак остави първоначалното си решение. Сириел Дисерс се нагърби с изпълнението и прати топката в горния десен ъгъл, като по този начин не остави никакви шансове на Патрисио - 0:1.

Интер пречупи Аталанта и се класира на 1/2-финал за Купата на Италия

Матео Дармиан донесе успеха за "нераздзурите"

В 49-ата минута Кремонезе стигна и до второ попадение, след като Зеги Челик обърка вратите и прати топката в собствената си мрежа.

Рома повярва за кратко, че може да стигне до продължения, след като в четвъртата минута на добавеното време Тами Ейбрахам прокара хитър пас към Андреа Белоти, който с хубав удар се разписа, но това бе недостатъчно за римския гранд.

Така Кремонезе, който няма победа в Серия "А", уби надеждите на Жозе Моуриньо за триумф с националното отличие, начело на Рома. В спор за финала, кремонци ще се изправят срещу Фиорентина.

Фиорентина - Торино 2:1 в мач от турнира за Купата на Италия