Фиорентина и Рома не успяха да се победят. Двата отбора направиха 1:1 в дербито на 20-ия кръг на Серия „А" на „Артемио Франки" във Флоренция.

Първи в резултата поведоха домакините, но с попадение на бившия играч на „виолетивите" Адем Ляич, „вълците" си тръгнаха с точка. Загубата на два пункта обаче се оказва доста решителна в борбата за титлата. След днешното реми Рома продължава да е на 2-ото място, с актив от 42 точки и на 7 пункта от Юве.

Мачът започна доста добре за Фиорентина. В 19-ата минута Марио Гомес отклони удар на Давид Писаро, пращайки топката в мрежата за 1:0. Това бе втори гол за германеца в Серия А от началото на сезона. Рома понесе още един удар след като един от основните играчи Кевин Стротман получи травма и бе принудително заменен.

Началото на второто полувреме донесе радост на „вълците". Итурбе навлезе в наказателното поле и намери Ляич, който на опразнена врата вкара за 1:1. Сърбинът показа уважение към бившия си отбор като демонстративно не отпразнува попадението си.

До края на мача не се стигна до нови чисти голови положения и двата отбора поделиха по точка. Така Фиоренина събра 31 пункта, заемайки 6-ото място.

ФИОРЕНТИНА - РОМА 1:1