Рома успя да си осигури участие в Лига на Конференциите, след като стигна до драматично равенство 2:2 при гостуването си на Специя. Срещата бе от последния кръг на Серия "А". "Вълците" изоставаха с два гола до почивката, но успяха да се доберат до безценната точка.

Така тимът запази седмото си място с 62 точки. Специя остана 15-и с 39 точки.

В 6-ата минута Даниеле Верде се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и с прецизен удар вкара за 1:0.

В 38-ата минута домакините стигнаха до второ попадение. Нзола свали топката след центриране на корнер за Томасо Побега, който прати кълбото във вратата за 2:0.

Мхитарян остава в Рома

Футоблистът стигнал до това решение след среща между Райола и Моуриньо

"Вълците" се върнаха в мача в 52-ата минута. Тогава Стефан ел Шаарауи се възползва от отбита топката и вкара за 2:1.

Последва масиран натиск на римляните, които стигнаха до скъпоценен изравнителен гол в 85-ата минута. Тогава Джеко свали с глава топката за Хенрих Мхитарян, който не сбърка - 2:2.

Сасуоло надви с 2:0 Лацио, но това се оказа недостатъчно за класиране на отбора на Лига на Конференциите. Йоргос Кириякопулос откри резултата в 10-ата минута с хубав удар от далечна дистанция.

Снимка 532048

В 61-ата минута гръцкият защитник получи втори жълт картон и остави своя отбор с човек по-малко. Въпреки това Доменико Берарди в 78-ата минута оформи крайното 2:0.

"Неровердите" събраха 62 точки, но заради по-лошите показатели от мачовете с Рома остава на осмо място.