Рома победи с 2:0 Милан в първи мач от 35-ия кръг на италианската Серия „А". Благодарение на успеха момчетата на треньора Руди Гарсия отново се доближиха на 5 точки от лидера и шампион Ювентус, който в понеделник гостува на опашкаря Сасуоло.

Тази вечер Рома изигра поредния си фантастичен двубой, а головете за успеха реализираха Пянич и Жервиньо. Победата бе 9-а поред за столичани и сложи край на серията от 5 последователни успеха, които бяха постигнали „росонерите" до старта на този кръг.

Срещата изненадващо започна с по-агресивна игра на Милан, които в първите 15 минути владееха почти постоянно топката. Постепенно обаче домакините се събудиха и наложиха страховит натиск, който даде резултат в 43-ата минута. Мирален Пянич като на шега се разходи през няколко футболисти на Милан, проби през центъра на защитата и останал сам срещу Абиати не сгреши - 1:0. Преди това опасни удари отправиха Додо, Ляич и Жервиньо.

Втората част започна с добро положение за Милан. Кака проби по левия фланг и върна към границата на полето към Монтоливо, който беше оставен непокрит. Капитанът на гостите обаче стреля слабо и неточно. В 53-ата минута Тоти подаде от фаул към Ляич, който стреля, но Абиати спаси.

В 65-ата минута Рома сложи точка на спора, реализирайки второ попадение. При убийствена контра Ляич подаде към Тоти, той шутира, Абиати боксира, но право на крака на Жервиньо, който на празна врата вкара за 2:0. При повторенията обаче ясно се видя, че нападателят е в положение на засада.

До края на срещата домакините намалиха оборотите, а гостите се опитаха да стигнат поне до почетно попадение, но така и не успяха да създадат чиста голова опасност.