Отборът на Рома излезе на второ място във временното класиране в Серия "А" преди късното дерби Палермо - Интер след победа с 4:2 като гост на Сампдория. Капитанът на "римските вълци" Франческо Тоти отново бе с най-голям принос за победата на "джалоросите", отбелязвайки първия и четвъртия гол за гостите.

Още в 13-ата минута звездата на Рома откри резултата в полза на гостите от столицата, но в следващата атака полузащитникът на тима от Генуа Серджо Волпи изравни. В 33-ата минута Симоне Перота отново даде гол преднина на "вълците", а минута преди края на първата част ветеранът Кристиан Панучи направи резултата 1:3.

През второто полувреме нов гол на Тоти (74-а минута) и на Франческо Флаки (в 90-ата от дузпа) оформиха крайното 2:4 за гостите от Рим.

Фаталният 13-и кръг в Калчото бе успешен и за другия столичен тим - Лацио. "Орлите" записаха шести успех в първенството - 3:1 срещу Асколи, и се изкачиха на седма позиция, след като стартираха първенството с пасив от три точки заради участието на тима в скандала с уговорените мачове. Мануел Белери, Горан Пандев и Паскуале Фоджа вкараха за лацианите, а Стефано Маури си отбеляза автогол през първата част, с което направи загубата на Асколи по-почетна.

Фиорентина записа второ поредно равенство в първенството, завършвайки 1:1 като гост на Сиена. Лука Антонини откри за домакините в 17-ата минута, но румънецът Адриан Муту с петия си гол за сезона възстанови равенството 20 минути по-късно. До края на срещата двата отбора не успяха да си отбележат нови попадения, а равният резултат остави "виолетовите" на предпоследната позиция с актив от 5 точки. Футболистите на наставника Чезаре Прандели обаче стартираха сезона с 15 точки пасив.

Изненадваща победа с 2:1 постигна отборът на Торино като гост на Аталанта. Никола Лазетич откри за "биковете" в 78-ата минута, а четири минути преди края Алесандро Росина направи 2:0, с което осигури победата за гостите. Защитникът Симоне Лория върна едно попадение за Аталанта в последната минута на срещата. С тази победа Торино събра 14 точки и се изкачи на фаталната 13-а позиция.