Рома измъкна ценна победа с 3:1 като гост на Сиена. Двубоят вървеше към равенство, но в последните 3 минути столичани нанизаха две попадения и си гарантираха трите точки.

С успеха „вълците" запазиха шансовете си да атакуват челните места в класирането, въпреки че към момента са шести. Разликата с третия Интер обаче е едва 5 пункта, които на практика могат да се наваксат за два кръга.

Нето откри за Сиена, засичайки с глава центриране от статично положение в 25-ата минута.

След почивката обаче, и особено в заключителната половина на второто полувреме, „вълците" показаха характер и стигнаха до с уепха.

Първи Матия Дестро изравни в 63-ата мин, а в 86-ата Симоне Перота докара нещата до 1:2. В даденото от рефера продължение отново Дестро подпечата победата с трети гол.

В друг мач от този кръг, Удинезе пък разгроми с 4:1 Каляри. Изненадващото тук е, че Антонио ди Натале не вкара нито един от головете, които бяха дело на Перейра, Ангела, Данило и Паскуале.