Рома и Палермо оглавиха класирането в италианската Серия "А" с пълен актив от 6 точки след втория кръг.

"Вълците" победиха заслужено като гости Сиена с 3:1, като през цялото време бяха по-добрия отбор. За това им помогна и изгонването на Бреви от Сиена още в 27-та минута, преди головете да започнат да валят. Сиена продължава да е без победа срещу столичани на свой терен.

Палермо се наложи над Лацио, също като гост, с 2:1. Сицилианците подредиха три победи за една седмица, след като в първия кръг взеха трите точки от Реджина (4:3), а в четвъртък триумфираха в Лондон над Уест Хем за купата на УЕФА (1:0). Палермо също поведе комфортно в резултата с 2:0, а победата бе осигурена от попадения на Ди Микеле още преди почивката.

На дъното впечатление прави присъствието на Лацио и Фиорентина. "Виолетовите" паднаха с 0:1 в тосканското дерби с Ливорно и положението им става критично, тъй като имат да наваксват и наказателен пасив от 19 точки. Лацио, който досега също е с две загуби, има и пасив от 11 точки.

Освен с четирите равенства, кръгът ще се запомни и с червените картони на Паризи (Месина), Лусиано (Киево), Паскуал (Фиорентина), Бреви (Сиена), както и с огромното количество жълти картони.