Рома и Наполи не се победиха в Дерби дел Соле в 9-ия кръг на Серия А. Срещата на "Олимпико" завърши 0:0.

Така неаполитанци допуснаха първа грешна стъпка в шампионата, след като до момента имаха 8 победи и пълен актив от точки на върха в класирането. Съставът на Лучано Спалети остава на първото място в класирането, с равен брой точки с втория Милан. Рома пък е на 4-ото място с 16 точки.

Андрей Гълъбинов блести в Италия - вкара гол на Джанлуиджи Буфон

Разписа се от дузпа

"Вълците" влязоха в тази среща след катастрофалната загуба с 1:6 от Бодьо/Глимт в Лигата на конференциите в четвъртък.

Снимка 551271

През първото полувреме, домакините създадоха най-голямата опасност, когато Тами Ейбрахам си освободи пространство в наказателното поле след точно подаване и отправи удар, преминал малко встрани от дясната греда.

Малко по-късно Андре Замбо Ангиса се свлече в наказателното поле след съприкосновение със защитник, но съдията подмина ситуацията.

Снимка 551269

Малко по-късно, Виктор Осимен пропиля огромна възможност, след като получи чудесен пас в наказателното поле, но единствено успя по някакъв начин да забоде топката в дясната греда.

В 80-ата минута Жозе Моуриньо беше изгонен от скамейката след като реагира бурно след недаде фаул срещу Дзаниоло.

В самия край на редовното време гол на Виктор Осимиен не беше зачетен заради засада.