Отборите на Рома и Интер завършиха наравно 1:1 в първата среща от финала за купата на Италия по футбол.

Двата тима играха финал и миналата година, когато трофея бе спечелен от "нерадзурите" с общ резултат 3:0 от двата мача.

Сега "синьо-черните" също са на път да станат носители на престижното отличие, след като постигнаха благоприятен резултат в първата среща.

Гостите поведоха в резултата още в осмата минута, когато Хулио Круз бе изведен от бразилеца Адриано и не сгреши за 0:1.

Бразилският вратар Дони предотврати втори гол малко по-късно, когато отново Круз излезе на стрелкова позиция.

Секунди преди почивката пък Дони отново се намеси великолепно, спасявайки свободен удар на Деян Станкович.

През второто полувреме домакините натиснаха и резултатът не закъсня - първо бразилецът Родриго Тадей пропусна от изгодна позиция. В 55-та минута обаче Тадей се реваншира за пропуска си, изработвайки изравнителния гол, дело на бразилеца Мансини.

Рома продължи да има надмощие и можеше да стигне до победата, но нямаше късмет.

Първо чилиецът Давид Писаро изби от голлинията, а в добавеното  време вратарят на гостите Жулио Сезар спаси удара на хондураския защитник Едгар Алварес.