Рома стигна до драматична победа срещу Дженоа, в срещата между двата тима от 16-ия кръг на италианското футболно първенство.

Столичани се наложиха с 3:2, въпреки че на два пъти се налагаше на тима да наваксва изоставането си в резултата.

Кжищоф Пионтек изведе тимът от Генуа напред в 17-ата, а четвърт час по-късно Федерико Фацио изравни.

В 33-ата минута Оскар Хилемарк отново поведе Дженоа напред, а в последната минута на първото полувреме Джъстин Клуиверт отново изравни резултата.

След близо час игра Брайън Кристанте поведе римляните за първи път напред в резултата, а асистенцията бе на сина на Патрик Клуиверт.

По този начин Рома спря серията си от три поредни мача без успех и е шести, с 24 точки. Дженоа пък продължава да няма победа от дълго време и е 16-и с 16 точки.

За римляните предстои гостуване на шампиона Ювентус в идния кръг, а съставът от Генуа приема Аталанта.