Италианският гранд Рома постигна едва втората си победа от началото на сезона. Намиращата се в игрова криза селекция на Жозе Моуриньо, може би направи първи крачки към своя възход, печелейки лесно у дома срещу новаците от Фрозиноне с 2:0.

По този начин "джалоросите" дръпнаха с няколко позиции нагоре и вече са под №12 с 8 точки. По-разочароващото за тях със сигурност обаче е, че тазвечерният им опонент все още е с пункт повече и на десетата позиция.

Вече дежурното си попадение за Рома отбеляза Ромелу Лукаку през първото полувреме, а в ролята на негов асистент влезе Пауло Дибала.

През втората част "вълците" имаха лек спад в своето представяне, но в удачния момент на преден план излезе капитанът Лоренцо Пелегрини. Италианският национал успокои събитията с решителен втори гол. №7 беше забравен на далечната греда при центриране от фаул на Дибала и с лекота преодоля стража Турати.

В следващия кръг Рома гостува на Каляри, докато Фрозиноне приема на свой терен Верона.

Аталанта - Ювентус 0:0 в двубой от Серия А