Рома надви Фиорентина с 2:0 в късния неделен двубой от програмата на Серия "А". Победа №10 за "вълците" от началото на сезона ги доближи на само три точки от зона "Шампионска лига", а над всички тази вечер на "Олимпико" беше световният първенец с Аржентина - Пауло Дибала. Нападателят отбеляза и двете попадения в мрежата на "виолетовите", а в ролята на асистент за тях влезе Тами Ейбрахам.

Двубоят не се разви никак добре за Виола, след като момчетата на Винченцо Италиано останаха с човек по-малко още в 24-ата минута. Тогава Додо си изкара втори жълт картон, с което улесни доста задачата на опонента.

Така се стигна до 40-ата минута, когато Пауло Дибала откри резултата. Цялата атака за гола беше доста зрелищна. Ейбрахам укроти с гърди за аржентинеца, който от воле, извън наказателното поле, матира Терачано за 1:0.

Тандемът "Тами-Пауло" проработи и в 82-ата, когато англичанинът пусна успоредно подаване за своя колега с №21, а той нямаше как да сгреши от непосредствена близост.

С победата Рома събра 34 точки, също толкова колкото Лацио и Аталанта, като възпитаниците на Моуриньо са само на три от четвъртия в таблицата Интер. Фиорентина се намира в "златната среда" с 23 пункта.