Рома отново съкрати изоставането си от лидера Ювентус. „Вълците" победиха Ливорно с 3:0 у дома в първи мач от 20-ия кръг на Серия „А" и по този начин вече е на 5 точки от торинци. „Старата госпожа" обаче играе по-късно тази вечер.

Двубоят на „Олимпико" започна добре за Рома, след като домакините поведоха още в 6-ата минута. След центриране отдясно, Жервиньо отклони топката към Мартия Дестро, който отблизо нямаше как да пропусне. На повторенията обаче се видя, че при подаването към себе с, Жервиньо е бил в засада, която не бе видяна от рефера.

След добрия старт, нещата вече нямаше как да се объркат. Кевин Строотман пък  съвсем успокои феновете,след като удвои резултата със силен шут отблизо в 36-ата мин.

След почивката Рома заигра още по-спокойно, а гостите явно целяха единствено да загубят с колкото се може по-малко. Те обаче трябваше да се примирят и с трети гол в своята врата, след като в 78-ата Мин. Адем Ляич направи резултата класически с прекрасен шут извън пеналта.