Отборът на Лацио продължава с отличното си представяне от началото на сезона в италианската Серия „А". В среща от 15-ия кръг, римляните победиха с 2:1 Парма, като по този начин се изкачиха поне за няколко часа на четвърто място в класирането.

Домакините нанесоха решителния си удар преди почивката. Централният защитник - Джузепе Биава откри резултата в 25-ата минута, а 10 по-късно друг ветеран - Мирослав Клозе, отбеляза дежурното си попадение и увеличи аванса на Лацио.

След почивката Парма взе инициативата и логично върна един гол чрез Миранте. Въпреки, че бяха подложени на сериозно напрежение в последните минути, бранителите на Лацио не трепнаха и не допуснаха нов гол във вратата на Бизари.

Благодарение на победата Лацио събра на сметката си 29 точки. Тази вечер Фиорентина приема Сампдория в последния мач от кръга и при победа „виолетовите" ще съберат на сметката си 31 точки ще изместят Лацио от четвъртата позиция.

В друга среща от кръга Киево победи с 4:2 като гост Дженоа и взе глътка въздух в борбата за оцеляване в елита. Отличенн мач за веронци направи юношата на Милан Алберто Палоски, който се отличи с хеттрик още до почивката.