Рома и Лацио ще определят новия носител на трофея в турнира за Купата на Италия. Двубоят между двата столични отбора стана факт, след като "вълците" победиха Интер с 3:2 като гост в мач-реванш от полуфиналите в турнира. Така с общ резултат 5:3 Рома отстрани миланския тим и си гарантира сблъсък в Лацио. Финалът ще се играе на 26-и май на "Олимпико" и обещава истинско зрелище, предвид горещите страсти на и около терена в навечерието на римския сблъсък.

Иначе тази вечер Интер имаше своя шанс да спаси частично сезона и да играе на финал. След първото полувреме "нерадзурите" водеха в резултата с 1:0, което ги класираше за финал. След почивката обаче Рома тотално смаза съперника си и вкара 3 попадения, с които си заслужи участието на рекорден 17-и финал в турнира.

Двата отбора изиграха добро първо полувреме. Резултатът бе откри в 22-ата минута след страхотна атака на домакините, която дълго ще се върти из спортните емисии в следващите дни. С по едно докосване играха няколко играчи на Интер, а в крайна сметка топката достигна в полето до Роки, който пусна в пета към включилия се Джонатан, който от своя страна с точен удар не остави шанс на Ханданович. Изключителна атака на Интер!

Буквално секунди след това Роки можеше да нанесе втори тежък удар върху "вълците", но ударът му бе слаб и не намери очертанията на вратата.

В следващите минути гостите от Рома се активизираха и на свой ред погледнаха сериозно към полето на съперника. В 33-ата минута Ханданович трябваше да показва рефлекс след удар на Дестро от близко. В заключителните секунди на полувремето Ханданович отново демонстрира класа. При една образцова атака на Рома, Флоренци бе намерен на 10 метра фронтално срещу Ханданович, но вратарят се разтегна максимално и изби в корнер, с което си заслужи овациите на тифозите, изпълнили "Сан Сиро".

Напълно очаквано Рома започна по-активно след почивката и в 48-ата минута Тоти отправи силен удар от дистанция, но топката мина на около метър в страни от вратата.
В 54-ата минута Торосидис направи непростим пропуск. Гръцкият национал получи топката на стрелкова позиция, но се забави и позволи на бранител на Интер да се хвърли в краката му и да избие в тъч. Това пък вбеси Тоти, който моментално репликира съотборника си.

Логичното се случи в 55-ата минута, когато Рома най-после изравни резултата. Ламела пусна страхотен пас към Дестро, който останал очи в очи с Ханданович технично го прехвърли - 1:1. Страхотен гол на младия нападател.

Интер се хвърли в атака, но бе наказан тежко в 69-ата минута. При нова отлична контра, Де Роси изведе в полето резервата Балдзарети, който пусна успоредно на голлинията към Дестро, а последният с лекота вкара за 1:2. Пълен обрат на "Сан Сиро".

Попадението тотално отчая домакините, които в следващите минути трудно успяваха дори да организират атака. На другия полюс бе настроението в лагера на столичани, които не се забавиха много с вкарването на трети гол. Торосидис реализира поредния магически гол през вечерта, след като се разписа с удар от въздуха от границата на полето - 1:3.

Десет минути преди последния съдийски сигнал Интер върна едно попадение чрез Алварес. Аржентинецът, който бе сред най-добрите на терена за своя отбор, отправи удар от границата на полето, а след лек рикошет топката стана неспасяема за Стекеленбург.  За повече обаче домакините нямаха сили, а и време.

ИНТЕР - РОМА 2:3
1:0 Джонатан (22')
1:1 Дестро (55')
1:2 Дестро (69')
1:3 Торосидис (74')
2:3 Алварес (80')