Отборът на Удинезе бавно, но сигурно, започва атаката към местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири. „Фриуланите" записаха втора поредна победа, след като в двубой от 20-ия кръг на Серия „А" се наложиха с 3:1 над летящия на високо Фиорентина.

„Виолетовите" откриха резултата в средата на първата част, когато нелеп автогол си отбеляза стражът на Удинезе Желко Бъркич.

В последната минута на полувремето обаче домакините изравниха след точно изпълнена от Антонио Ди Натале дузпа. След почивката домакините нанесоха тежкия си удар, реализирайки още два безответни гола. Разписаха се Ди Натале и Луис Муриел.

Така Удинезе може да се радва страхотно начало на 2013-а година, тъй като преди седмица „зебрите" разбиха с 3:0 и Интер. Любопитното е, че и тогава два гола вкара Ди Натале, а един Муриел.

За Фиорентина пък това е втора поредна загуба. Миналият кръг воденият от Винченцо Монтела тим отстъпи изненадващо с 0:2 пред Пескара.