Верона загуби от Милан в мач от 3-тия кръг на Серия "А". Битката на стадион "Маркантонио Бентегоди" завърши при резултат 0:1.

Автор на единственото попадение в мача стана Кжищоф Пьонтек, разписал се от дузпа след 68 минути игра.

Снимка 402784

Източник: EPA/БГНЕС

Двата тима завършиха мача с по 10 души. Още в 21-ата минута Мариуш Степински видя червения цвят на картона за домакините, докато Калабрия бе изгонен в продължението на срещата.

Това бе и най-драматичният момент в мача. Калабрия напусна терена за нарушение на границата на наказателното поле. Домакините претендираха, че става дума за дузпа, но арбитърът бе категоричен, че фаулът в извършен извън наказателното поле.

Така или иначе изстрелът от свободния удар, а след това и при добавката, не попадна в очертанията на вратата на Донарума и победата остана за Милан.

Милан гостува в града на Ромео и Жулиета без контузените Матиа Калдара и Пепе Рейна, но пък в тима след проблеми с травми се завърнаха Лукас Билия и Тео Ернандес.

Мемфис Депай ще настоява за трансфер в Милан през зимата

Холандският национал иска да напусне Лион

За Верона това бе първа загуба, след като се завърна в елита, като в предишните си мачове футболистите на тима направиха равенство с Болоня и победиха Лече.