Отборът на Милан записа пореден разочароващ двубой от началото на сезона. Този път „росонерите" не успяха да победят последният в класирането Киево, завършвайки наравно 0:0 в двубоя помежду си от 12-ия кръг на Серия „А". Така Милан продължава да е във втората половина на таблицата, а бъдещето на Масимилиано Алегри е по-неясно от всякога.

За разлика от последните срещи, днес Милан създаде редица голови положения и като по чудо не успя да разпечата вратата на веронци. След скучното първо полувреме, двата отбора предложиха страхотна втора част, в която липсваха единствено попаденията.

Първото чисто положение бе пропуснато от Ригони, който от 3-4 метра на празна врата шутира в аут. В 59-ата минута Емануелсон отправи далечен удар, но вратарят на домакините с една ръка изби в корнер.

Четвърт час преди края попадение на Палоски бе отменено заради меко казано съмнителна засада, което вбеси младият нападател. Последните 10 минути бяха изцяло за Милан. Резервата Констант изведе Робиньо сам срещу вратаря, но бразилецът направи по-трудното и прати топката в гредата. В 85-ата минута Матри също можеше да се разпише, но ударът му от воле мина в страни от вратата на Киево.

Иначе двата отбора завършиха срещата в намалени състави. В 83-ата минута втори жълт картон получи Рикардо Монтоливо. В 90-ата минута „примерът" му последва и Сержо Пилисиер.