Новият-стар шампион на Италия - Ювентус записа своя 28-и успех през сезона в италианското футболно първенство.

Торинци триумфираха на собствен терен, след като се наложиха над гостуващия Карпи с 2:0.

Головете в полза на победителите вкараха Андерсон Ернанеш и Симоне Дзадза.

Юве вече си гарантира спечелването на петата си поредна титла в Серия "А", но въпреки това, без да се напрегне особено много, взе поредни три точки днес, за радост на феновете си по трибуните.

Първия гол в мача вкара Андерсон Ернанеш, който три минути преди почивката се възползва по възможно най-добрия начин от асистенция на Асамоа, превръщайки я в решително попадение.

Масимилиано Алегри имаше само един повод за притеснение по време на срещата - когато Ернанеш направи салто след като откри резултата.

Иначе защитниците на Юве скучаеха в голяма част от времето.

Крайното 2:0 оформи Дзадза, разписал се десет минути преди последния сигнал.

С успеха си Ювентус вече разполага с грандиозните 88 точки, при голова разлика от 69:18, което само подчертава шампионския финал за тима в първенството.

Карпи е 17-и, като все още не е гарантирал оставането си в елита на страната.