Отборът на СПАЛ постигна петата си поредна победа в Серия "Б". Така съставът е все по-близо до завръщане в елита на страната.
"Синьо-белите" победиха с 2:1 Читадела пред своя публика в междинния 38-ия кръг на първенство.
Джани в 49-ата минута с глава бе точен за 1:0, а юношата на Милан Джанмарко Дзигони удвои в 67-ата минута, въпреки че преди това гостите бяха близо до равенство. Литери оформи крайното 2:1 в 79-ата минута.
Отборът от Ферара вече има актив от 73 точки, като преднината пред Втория Верона е осем точки. Джампаоло Пацини и компания имат мач по-малко, а Фрозиноне, който победи с 2:0 Специя също има 65 точки. До края на сезона остават четири кръга.
Интересното е, че през лятото СПАЛ се завърна в Серия "Б" за първи път от 1993 година, а още в първия си опит е на път да стигне до промоция в Серия "А", откъдето изпадна за последно през 1968 година.