Отборът на Милан се класира за четвъртфинал в турнира за Купата на Италия, след като победи Новара с 2:1. „Росонерите" стигнаха до успеха след 120 минути игра на своя „Сан Сиро", след като в редовното време мачът завърши наравно 1:1.

Младокът Стефан Ел Шаарави изведе Милан напред в резултата в 24-ата минута. Младежкият национал на Италия се разписа с хубав удар от около 22-23 метра и не остави шанс на стража на гостите. Последваха няколко пропуска на голмайстора Ел Шаарави, както и на ветерана Филипо Индзаги, който за първи път от началото на сезона започна в стартовия състав на „росонерите".

След почивката картината на терена не се промени. Милан продължи да атакува, но в заключителната фаза домакините действаха наивно и не успяха да вкарат втори гол. И когато мачът вървеше към минимална победа, гостите от Новара изравниха. В 88-ата минута се разписа Радованович, който бе точен с далечен удар. При този резултат завършиха и редовните 90 минути.

В продължението на мача Милан продължи да атакува и стигна до втори гол чрез резервата Пато. Младият бразилец бе изведен отлично от Робиньо, технично преодоля вратаря на гостите и на празна врата вкара за 2:1.

Наставникът на Милан Масимилиано Алегри заложи изцяло на футболисти, на които по-малко разчита. В стартовия състав от титулярите започнаха само Неста и Ночерино. В течение на мача като резерви влязоха Пато, Робиньо и Абате.

Младият Александър Меркел, който се завърна в Милан преди броени часове, остана на терена през всичките 90 минути.