Фиорентина победи Рома с 2:0 на Стадио „Олимпико" и изхвърли „вълците" от турнира за Купата на страната. Така на полуфиналите Виола ще срещне историческия си враг Ювентус, но пък тифозите няма да получат чакания с интерес нов сблъсък между Рома и „бианконерите".

Рома започна по-добре и през цялото първо полувреме бе далеч по-опасният състав. Флоренци и Наинголан обаче изпуснаха по едно добро положение, а последният определено правеше впечатление с представянето си.

Едва след почивката гостите също показаха зъби. Първо Диаманти профука добра възможност, преди Марио Гомес да открие в 65-ата минута. Паскуал получи хубав дълъг пас отляво и с последни усилия успя да центрира в пеналта, където Гомес леко отклони топката, което обаче бе достатъчно за 0:1.

Голът сякаш втрещи домакините, които определено бяха шокирани. Фиорентина пък продължи да играе играта си и да изчаква за втори удар, който и дойде малко преди края. Голът бе подобен на първия - пак Пакуал отляво, пак центриране към Гомес. Този път германецът обаче си  пое топката и с безпощаден шут я заби във вратата на римляните за крайното 0:2.

РОМА - ФИОРЕНТИНА 0:2

0:1 Гомес (65')

0:2 Гомес (89')

Рома: Скорупски, Майкон (80 Верде), Манолас, Астори, Коул, Наинголан, Кейта, Паредес (58 Пянич), Флоренци, Ляич, Тоти (73 Ибарбо)

Фиорентина: Татарушану, Томович, Басанта, Савич, Хоакин, Бадель, Писаро, Борха Валеро (79 Мати Фернандес), Паскуал, Диаманти (70 Иличич), Гомес (90 Бабакар)