Отборът на Парма записа впечатляващ победа с 3:2 над Милан в мач от 9-ия кръг на Серия „А". Двата отбора изиграха фантастичен двубой, изходът на който бе решен с гол в 94-ата минута.

„Росонерите" изиграха силно първо полувреме, след което противно на случващото се на терена изоставаха с 0:2. Буквално с първата си по-смислена атака „дуковете" откриха резултата чрез Марко Пароло. Заслуга за попадението имаше Кевин Констант, който загуби топката по елементарен начин и позволи на Биабиани да намери в полето Пароло, за когото не бе проблем да разстреля Габриел - 1:0.

В самия край на първата част домакините нанесоха втория си удар. Отново след контра топката достигна до Касано, който добре гърдира и се завъртя около оста си, след което нанесе клиничен удар в долния десен ъгъл на Габриел - 2:0.

В първия четвърт час на втората част домакините можеха да решат всичко, но гредата спаси Милан след шут на Гаргано. В 61-ата минута „росонерите" се върнаха в мача чрез резервата Матри, който наказа грешка в отбраната на Парма и с точен удар с десния крак намали - 2:1.

Буквално секунди по-късно резултатът бе изравнен. След центриране от корнер Силвестре се разписа с глава и върна шансовете на Милан за краен успех. Очаквано в следващите минути „росонерите" атакуваха масирано и чрез Кака на два пъти можеха да осъществят пълен обрат, но и в двата случая Миранте се намесваше решително.

И когато двубоят вървеше към реми, Парма стигна до успеха с гол в 94-ата минута. Пароло се разписа с удар от около 35 метра, който мина през няколко играчи на гостите, преди да влезе в мрежата зад Габриел.