Милан се изкачи на първото място в Серия „А" след втория кръг. „Росонерите" взеха впечатляваща победа с 5:4 като гости на Парма в мач, в който имаше от всичко и който ще се помни много дълго.

Джакомо Бонавентура вкара първия си гол за „червено-черните" в 25-ата минута, като цялата атака на Милан бе многоходова и на висока скорост.

В 27-ата мин. обаче бившият играч на Милан Антонио Касано изравни след като засече с глава центриране на Жоркера.

Десет по-късно Кейсуке Хондаотново даде аванс на гостите, завършвайки с хубав удар с глава бърза флангова атака. Секунди преди почивката Менез си спечели дузпа, която сам реализира.

Парма обаче не мислеше да се предава и в 51-ата намали изоставането си, като Фелипе засече един изключително лош удар на Жоркера, който обаче се превърна в добър пас.

Малко по-късно Милан загази още повече, след като Бонера получи втори жълт картон.

Найджъл де Йонг обаче самостоятелно си изработи гол в 68-ата мин, отнемайки една топка от Касано в центъра на терена и пак покачи за Милан - 2:4.

В 73-ата мин. Лукарели намали след корнер за 3:4, но малко по-късно и Парма остана с 10 души след червения картон на Фелипе.

Милан веднага се възползва и в 79-ата мин. Менез използва невероятна грешка на двама бранители на Парма, отне им топката в близост до врата и направи резултата 3:5.

В последната минута Де Шилио си набута автогол за 4:5, но Парма просто нямаше време за нещо повече.

ПАРМА - МИЛАН 4:5

0:1 Бонавентура 25