Парма стана вторият отбор след Милан, който се класира за четвъртфинал в турнира за Купата на Италия. Това стана факт, след като „дуковете" победиха трудно с 2:1 у дома Каляри.

Така момчетата на треньора Роберто Донадони очакват да разберат името на следващия си съперник, който ще стане известен в четвъртък вечер след двубоя между Ювентус и Верона.

Парма започна по-силно двубоя на „Тардини" в първия четвърт час стигна до 3 отлични положения за гол, които бяха пропиляни от Бидауи, Рисполи и Галопа.

Все пак логичното се случи в заключителните секунди на първата част, когато защитникът Палета се разписа с хубав удар с глава и даде аванс на домакините.

След почивката обаче Каляри изравни. В 69-ата минута Марко Сау се оказа на върха на отлична контраатака и вкара за 1:1. И когато двубоят вървеше към продължения, домакините нанесоха своя втори и решителен удар. Рисполи се разписа в 84-ата минута и донесе успеха на Парма.

По-късно тази вечер ще се изиграе още един двубой от надпреварата - Торино приема Лацио. Победителят ще премери сили на четвъртфиналите с Милан.