Отборът на Палермо победи с 2:1 като гост Катания в първи мач от 22-ия кръг на италианската Серия "А".

И двете попадения на гостите бяха оспорвани от домакините, като при първото останаха съмнения за засада, след като Карачоло се разписа за 0:1 в 51-ата минута. Недоволството на тифозите на Катания излезе извън контрол и те разпръснаха сълзотворен газ на терена.

Това принуди рефера да прекъсне мача, а играта бе подновена след около половин час. След паузата футболистите на Катания бързо изравниха резултата. Точен бе Касерта в 60-ата минута.

7 минути преди края Ди Микеле си помогна с ръка при овладяването на центрираната от Джузепе Корини топка, след което я прати във вратата на "слоновете". Протестите на домакините не бяха уважени и Палермо спечели трите точки.

Загубата остави Катания на 5-то място в класирането с 30 точки. Палермо продължава да е трети с актив от 42 точки.