Кандидатите за класиране в Лига Европа Палермо и Удинезе записаха ремита в срещите си от 37-ия кръг на Серия "А".

"Фриуланите" завършиха 2:2 със Сампдория. Д'Агостино откри от дузпа за  "черно-белите" в 13-ата, но "моряците" обърнаха резултата с автогол на Исла (32') и попадение на Касано от единайстеметров наказателен удар (44'). Удинезе стигна до точната чрез Фелипе в 61-ата минута.

Палермо също стигна до 2:2 с Аталанта. Суки откри за сицилианците, но с две попадения на Плазмати през втората част бергамаските излязоха напред. 15 минути преди края Миколи оформи крайното 2:2.

Така островитяните вече са с 56 точки, с 1 пред Удинезе и заемат последното 7-о място, даващо право на участие в Лига Европа.

Дженоа също ще играе в този турнир наесен. "Грифоните" спечелиха с 3:2 гостуването си на Торино, но това не бе достатъчно да запази шансовете на тима за 4-ото място, тъй като Фиорентина взе точка при гостуването си на Лече.

Загубата пък утежни неимоверно положението на "биковете.

Дженоа откри от дузпа чрез Диего Милито в 32-ата минута. Франческини изравни малко преди почивката. Оливейра отново изведе гостите от Генуа напред малко след началото на втората част, но веднага след това Бианки отново възстанови статуквото - 2:2. Домакините се хвърлиха напред в търсене на победен гол, но вместо това регистрираха такъв в собствената си мрежа. Разписа са Милито секунди преди края на срещата.

Друг от борещите се за оставане тимове - Болоня също не спечели, записвайки нулево реми с Киево. Така Торино и Болоня са с по 34 точки и в последния кръг ще трябва да определят третия изпадащ. Реджина и Лече вече се простиха с мястото си в елита.

В мач без особено значение и за двата отбора, Катания победи Наполи с 3:1.