Кръг преди края на сезона са ясни трите отбора, които ще загубят мястото си в елита на италианския футбол. Става въпрос за Палермо и Сиена, които се присъединиха към отдавна изпадналия Пескара и от новия сезон ще играят в Серия „Б".

Това стана факт, след като преди минути Фиорентина победи Палермо с 1:0. Двубоят се игра при много тежки условия и наводнен терен във Флоренция, а единственото попадение вкара ветеранът Лука Тони преди почивката. След паузата, особено в края на срещата, сицилианците се опитаха да се доберат до изравнителен гол, но бяха затруднени както от добрата игра в защита на Фиорентина, така и от наводнения терен.

Точките са от изключително значение за Фиорентина, които отново се доближи само на точка за третия в класирането Милан.

Припомняме, че в момента „росонерите" заемат последната позиция, даваща право на участие в плейофите на Шампионската лига наесен. Тази вечер Милан приема Рома в дербито на кръга, като при победа „червено-черните" ще си гарантират третото място в таблицата кръг преди края.