Милан се доближи до Топ 6 в италианския шампионат, след като отборът на Дженаро Гатузо се наложи с 3:2 над гостуващия Сампдория в мач от 10-ия кръг на Серия "А".

И този двубой обаче не мина под знака на спокойствието за "росонерите", които отново бяха близо до грешна стъпка, след като през седмицата направиха такава у дома срещу Бетис в Лига Европа.

Въпреки добрия старт с гол на Патрик Кутроне, който реализира в 17-ата минута, гостите от Дженоа обърнаха до 2:1 с попадения на Сапонара и Куалярела, съответно в 21-ата и 31-ата минути.

Добрата новина за домакините се казваше Гонсало Игуаин, който все пак успя да вкара изравнително попадение, за да може двата отбора да се оттеглят на почивка при равенство 2:2.

Втората част започна с натиск на футболистите на Гатузо, които генерално имаха доминираха в срещата - създадоха повече положения, имаха по-добър процент владеене на топката, както и повече удари към вратата на противника.

Превъзходството им доведе логично до гол за 3:2, дело на Сусо, оказал се последен и победен за "росонерите".

С успеха Милан има актив от 15 точки, заемайки седмо място във временното класиране - толкова имат Фиорентина и Сампдория, които са съответно на пета и шеста позиция. Отборът на Гатузо обаче е с мач по-малко.