Отборът на Верона показа, че победата над Милан на старта на сезона далеч не е била случайна. Новаците записаха втори пореден домакински успех, след като в двубой от трети кръг се наложиха с 2:0 над Сасуоло. За жалост българският национален вратар Николай Михайлов не взе участие и в този мач и ще трябва да почака поне още седмица, за да запише дебюта си в италианския футбол.

Рафаел Алвеш изведе домакините напред в резултата с гол в 12-ата минута, а в заключителните секунди Калдейра сложи точка на спора, разписвайки се за 2:0. Така след първите 3 кръга Верона се намира в средата на таблицата с комфортен актив от 6 точки.

Също 6 точки на сметката си има и друг новак - Ливорно. Тосканци се наложиха със същия резултат - 2:0, в двубоя си срещу Катания. И двата гола за домакините паднаха след почивката и бяха дело на Паоло Сержо.

На противоположния полюс обаче е настроението в лагера на Удинезе. През лятото момчетата на Франческо Гуидолин отпаднаха в квалификациите на Лига Европа, а слабото им представяне продължава с пълна сила и в Серия „А". Днес „фриуланите" не успяха да победят Болоня - 1:1, като точката за Удинезе спаси капитанът Ди Натале, който се разписа в 85-ата минута.

По-късно тази вечер е дербито на Генуа - Сампдория срещу Дженоа.