Междинният девети кръг в Серия „А" не се оказа никак успешен за римските клубове. У дома, пред собствена публика, Лацио не успя да победи скромния тим на Катания - 1:1.

„Редовният заподозрян" Мирослав Клозе откри резултата в 17-ата минута, но в средата на втората част Бергесио възстанови статуквото. До края на срещата „орлите" се опитаха да стигнат до втори гол, но отбраната на сицилианците не сгреши.

В същото време другият римски клуб - Рома, не успя да вземе дори точка. „Вълците" загубиха с 1:2 като гост на Дженоа и по този начин продължават да разочарован вярната си публика.

В края на първата част феновете на „Марази" имаха повод за радост, след като Янкович откри резултата. Истинската драма обаче настъпи в самия край на двубоя. В 82-ата минута младият Борини вкара за 1:1, но минута преди края на 90-те желаният от Интер Кучка донесе успеха на домакините - 2:1.

В събота вечер Рома приема Милан в едно от дербитата на кръга в Италия. Дженоа пък е гост на Фиорентина.