Отборите на Фиорентина и Наполи дадоха на феновете в Италия повод да мечтаят за неповторим футболен сезон след гръмко начало на тазгодишната кампания.

Домакините от Флоренция и гостите им от Неапол зарадваха привържениците с истинско голово шоу, цели 7 попадения, много напрегнати моменти и пред двете врати и дебют на френската легенда Франк Рибери в Серия "А".

Снимка 439892

Източник: Twitter

Наполи се наложи с 4:3, като в края на срещата главният съдия не даде очевидна дузпа за събаряне именно на Рибери в наказателното поле.

Старт на голеадата даде Пулгар, който вкара от бялата точка за домакините след едва 9 минути игра.

Снимка 439893

В 38-ата минута Мертенс изравни, а обратът стана пълен още преди паузата, когато Лоренцо Инсине се разписа, също от дузпа.

Снимка 439894

Никола Миленкович доведе резултата до 2:2 в 52-ата минута на двубоя, но само 4 по-късно Хосе Кайехон бе точен за 2:3.

Снимка 439896

Отново равенство, този път след гол на влезлия минути преди това Кевин-Принс Боатенг и ново равенство шокира феновете по трибуните на "Артемио Франки". Голмайсторът едва не се контузи при опита си да направи салто след своето попадение, но все пак до инцидент не се стигна.

Инсине попари надеждите на домакините за трите точки само 120 секунди след попадението на Боатенг, а в продължението на мача реферът едва не бе разкъсан от футболистите на домакините, след като не даде дузпа за фаул срещу Рибери в наказателното поле.

Снимка 439895

Повторенията показаха как лявата ръка на французина бе задържана, но арбитърът отказа да прибегне до използването на системата ВАР.

Така с актив от 3 точки и преливащи от емоция фенски сърца, Наполи напусна победоносно Флоренция и мечтае за пореден силен сезон в Серия "А".