Италианският гранд Интер демонстрира своето вече пословично непостоянство. Сред серия от няколко поредни победи, селекцията на Франк Де Бур допусна грешна стъпка при домакинството си на Болоня – 1:1.

„Нерадзурите” се оказаха догонващи в резултата още след 14-минути, когато Дестро изведе гостите напред. До почивката Перишич успя да изравни след гол-красавец, но до пълния обрат така и не се стигна. Тимът от Милано имаше безброй много положения за това, ала стражът Да Коста днес беше почти перфектен.

Равенството остави Интер на третата позиция с актив от 11 точки, с 4 по-малко от лидера Ювентус. Болоня пък е на шестата позиция с 10 пункта.

Снимка 254854

Болоня изобщо не излезе като обречен на „Джузепе Меаца”. Момчетата на Роберто Донадони заложиха на смела преса, която даде резултат още 14-ата минута. Жофри Кондогбия сбърка в средата на терена, което доведе до бърза контраатака за гостите. Верди и Тайдер комбинираха светкавично, за да се стигне до пас към Матиа Дестро, който от удобна позиция не пропусна да накаже Ханданович.

Попадението вбеси сериозно старши-треньора Франк де Бур, който още в 28-ата минута прибягна до смените. Холандецът замени неубедителния Кондогбия и на негово място пусна Гнокури, който изненадващо раздвижи играта на „нерадзурите”.

Последваха няколко добри положения пред Да Коста, като желаният изравнителен гол падна в 37-ата минута.  Иван Перишич сътвори миг на гениалност, след като засече от воле феноменално центриране на Антонио Кандрева. Ударът бе безпощаден и се заби в далечния ъгъл на Да Коста.

Снимка 254856

Пълният обрат можеше да бъде факт още до почивката, ала стражът на „рособлу” демонстрира завиден рефлекс, отразявайки наглед невъзможен изстрел на Мауро Икарди.

Интер излезе още по-мотивиран след почивката. Моментално, голово положение се откри пред капитана Икарди, който от близка дистанция отново не успя да преодолее Да Коста. Последва и него втори опит, от почти нулев ъгъл, облизал външната страна на мрежата. В стремежа си да обърне мач, Франк Де Бур пусна в игра Едер, който сравнително освежи нападението на миланския гранд.

Проблемите пред Болоня пък бяха свързани с контузията на основния им бранител Гасталдело, който трябваше да отстъпи своето място на младия грък Оиконому.

Снимка 254855

До края Интер опита да потърси победния гол с всички възможни средства. Дебют за „нерадзурите” направи и Габриел Барбоса, ала и неговите усилия не се оказаха достатъчни. Нещо повече, Болоня можеше да си тръгне и с трите точки, ако юношата на Милан – Симоне Верди не бе стрелял в обсега на Ханданович.

ИНТЕР-БОЛОНЯ 1:1

0:1 Дестро (14’), 1:1 Перишич (37’)

СТАДИОН: „Джузепе Меаца”

СЪДИЯ: Доменико Чели

ИНТЕР: Ханданович, Сантон, Миранда, Ранокия, Мианге, Кондогбия, Медел, Кандрева, Банега, Перишич, Икарди (резерви:  Карицо, Мело, Йоветич, Паласио, Ансалди, Едер, Гнокури, Д’Амброзио, Нагатомо, Яао, Габриел)

БОЛОНЯ: Да Коста, Крафт, Гасталдело, Майета, Торосидис, Тайдер, Наги, Джемайли, Верди, Дестро, Крейчи (резерви: Ферари, Оиконому, Пулгар, Муние, Мбайе, Донса, Еландер, Ризо, Масина, Флокари, Раваля, Сар)