Отборите на Удинезе и Рома не успяха да излъчат победител помежду си и завършиха наравно 1:1 в двубой от 28-мия кръг на Серия А, игран на "Стадио Фриули" в Удине.

Ерик Ламела откри за "вълците" в средата на първото полувреме, но след почивката Луис Муриел успя да изравни и да донесе точка на Удинезе, спирайки серията от три поредни победи за гостите от Рим.

Този резултат не е особено изгоден за нито един от двата отбора, които се борят здраво за участие в европейскити клубни турнири. Рома запазва 7-мата си позиция с актив от 44 точки, докато е 9-ти с 41. Петият Лацио, който засега се класира за участие в Лига Европа, разполага с 47 пункта.

Рома откри резултата в 20-ата минута. След центриране на Тоти, Флоренци стреля с глава, но вратарят на Удинезе Бъркич успя да изби. Топката се удари в гредата, но след това попадна в Ламела, който от съвсем близо я бутна в мрежата за 1:0.

До края на първата част Удинезе така и не намери път към вратата на Стекеленбург, докато "вълците" заздравиха редиците си и изчакваха спокойно в своята половина.

След 20-тина минути здрави битка в средата на терена след почивката, Удинезе все пак стигна до изравнителен гол в 62-рата минута. Муриел получи топката в близост до аутлинията, залъга ще центрира, но вместо това навлезе с няколко метра, финтира още един бранител и от малък вкара вкара покрай вратаря на Рома за 1:1.

До края на мача битката и нервите бяха далеч повече от качествения футбол, а най-яркото доказателство дойде в 73-ата минута, когато бранителят на домакините Орто влезе безумно в краката на Флоренци и бе изгонен с директен червен картон.

Логично до края на двубоя Рома бе тимът, който бе по-близо до победата, но така и не успя да я вземе. Със сериозен пропуск в самия край се отчете Освалдо, а домакините имаха късмет и при опасно центриране на Балдзарати и падане за дузпа от страна на Торосидис, която обаче не бе отсъдена.

УДИНЕЗЕ - РОМА - 1:1

0:1 - Ламела (20')
1:1 - Муриел (62')

УДИНЕЗЕ: Бъркич, Орто, Данило, Домици, Баста, Баду, Алан, Габриел Силва, Майкусел (71' Перейра), Муриел (76' Анджела), Ди Натале (85' Ранеги)

РОМА: Стекеленбург, Пирис, Бурдисо, Кастан, Торосидис, Де Роси, Флоренци (85' Лопес), Маркиньо (87' Балдзарети), Перота, Ламела, Тоти (61' Освалдо)