Отборът на Наполи стана поредният тим, който спечели гостуването си на закъсалия Емполи. Успехът на "партенопеите" с 3:2 им помогна да се изкачат временно на второто място в таблицата, тъй като големият им конкурент от Рома играе по-късно тази вечер със Сасуоло.

Старши-треньорът на неаполитанци Маурицио Сари обаче едва ли ще бъде доволен от развоя на срещата, тъй като неговите момчета сами си направиха мача труден, допускайки стабилната им преднина от три попадения да бъде съкратена до само едно.

Снимка 284218

Битката на "Карло Кастелани" ще бъде запомнена с "щедростта" на главния съдия Антонио Дамато, който днес отсъди цели 3 дузпи. Една за домакините и две за гостите.

Традиционно Наполи изигра много силно първо полувреме. Още в седмата минута Дрис Мертенс получи правото да изпълни дузпа. Белгийската звезда обаче не демонстрира нужното хладнокръвие и ударът му бе спасен от Скорупски.

Прошка обаче нямаше в 19-ата, когато Лоренцо Инсине се възползва от лошо изчистване на съперниковата отбрана и от няколко метра не остави никакви шансове на вратаря. Пет минути по-късно Дрис Мертенс се реваншира за пропуснатата дузпа по-рано, след като отбеляза уникално попадение от пряк свободен удар.

До почивката реферът Антонио Дамато отсъди още една дузпа за Наполи, която този път беше реализирана от Лоренцо Инсине.

Уверени в своята безкрайно лесна победа, хората на Маурицио Сари спряха да играят през второто полувреме, заради което не бяха и жестоко наказани.

Бившият играч на Наполи - Ел Кадури наказа бившите си съотборници, след като съумя да матира Пепе Рейа след перфектно изпълнение на пряк свободен удар в 70-ата минута. Осем минути преди края съдията Дамато реши да бъде съпричастен и с домакините, давайки им дузпа за нарушение на Фаузи Гулам. С отговорната задача се нагърби опитният Масимо Макароне, който без жал направи 2:3.

Снимка 284217

До края обаче домакините нямаха сили за осъществяването на частичен обрат и така пропадането на тосканци продължи и през този кръг в Калчото.

ЕМПОЛИ - НАПОЛИ 2:3

0:1 Инсине (19"), 0:2 Мертенс (24"), 0:3 Инсине-дузпа (38"), 1:3 Ел Кадури (70"), 2:3 Макароне - дузпа (83")

СТАДИОН: "Карло Кастелани"

СЪДИЯ: Антонио Дамато

ЕМПОЛИ: Скорупски, Паскуал, Белучи, Коста, Лаурини, Кроче, Ел Кадури, Крунич, Ел Хаджи, Пучиарели, Тиам (резерви: Пуджлиези, Замбели, Димарко, Маури, Макароне, Весели, Зайц, Барба, Пелаготи, Бюхел, Марилунго)

НАПОЛИ: Рейна, Албио, Кирикеш, Хисай, Гулам, Хамшик, Алан, Жоржиньо, Мертенс, Кайехон, Инсине (резерви: Рафаел, Стринич, Джакерини, Маджо, Максимович, Жиелински, Сепе, Кулибали, Рог, Паволети, Диавара, Милик)