Наполи победи Сампдория с 2:0 в първия за деня мач от 18-ия кръг на Серия „А". С успеха южняците се доближиха до втория в класирането Рома само на 2 точки.

Двубоят предложи много положения и пред двете врати, но сякаш по чудо, резултатът се задържа 0:0 през цялото първо полувреме.

Дрис Мертенс веднъж и на два пъти Гонзало Игуаин обаче пропиляха отлични положения за домакините, а Ненад Кристисич пропусна за генуезците.

В 53-ата минута обаче логичното се случи и Наполи поведе след страхотна атака. Кайехон подаде към Игуаин отдясно, който веднага центрира ниско в пеналта. Там Мертенс с плътен удар засече подаването във вратата на Да Коста.

Габиадини профука още един чудесен шанс за Сампдория малко, по-късно, а в 62-ата Мертенс наниза и второто си попадение. Този път белгиецът се разписа директно от пряк свободен удар.

Въпреки лошия развой на мача, гостите не се отказаха да търсят нещо повече и бяха много близо до почетно попадение в 78-ата мин. Тогава обаче ударът на Никола Поци срещна първо дясната греда, топката се търкулна по голлинията, удари се и в лявата,а от там отиде право в ръцете на вратаря.