Мъките за някога славния тим на Милан продължават с пълна сила. "Росонерите" изгубиха поредно дерби в Серия "А", след като очаквано паднаха при гостуването си на Наполи с 1:2. По този начин селекцията на Винченцо Монтела има едва 19 точки след изиграването на 13 кръга в Калчото.

Наполи пък продължава да бъде лидер в таблицата, имайки аванс от 4 точки пред втория Ювентус, който утре гостува на традиционно неприятен съперник като Сампдория.

Снимка 324364

Тази вечер селекцията на Маурицио Сари имаше тотално превъзходство над своя опонент и само добрите намеси на Джиджо Донарума предотвратиха по-тежък развой на срещата за "росонерите".

Младата надежда на италианския футбол все пак бе поставен на колене в 33-ата минута. Жоржиньо разсече тройката централни бранители на Милан с извеждащ пас зад гърбовете им за Лоренцо Инсине. Останал сам срещу вратаря, идолът на неаполитанските тифози направи 1:0.

Рома нокаутира Лацио в Дербито на Рим и се изравни с Интер

2:1 за "вълците"

Малко преди почивката, Инсине можеше и да удвои преднината на "партенопеите", но прекрасният му изстрел срещна дясната греда.

Снимка 324366

Дори и незначителната интрига на "Сан Паоло" бе "убита" в 73-ата минута, когато резервата Жиелински вкара втори гол за Наполи. Дрис Мертенс се възползва от тромавата отбрана на гостите и пусна хитър пас, в пролуката между тях, за полския си колега, който от удобна позиция стори задължителното.

В даденото от съдията продължение, Милан стигна до почетен гол. Алесио Романьоли отбеляза рядко красиво попадение, след като засече топката от въздуха и сюрпризира неприятно Пепе Рейна. За повече обаче хората на Енцо Монтела нямаха както време, така и необходимата футболна класа.

В следващия кръг Наполи гостува на Удинезе, докато Милан приема непредсказуемия тим на Торино.