Един от най-сериозните тимове в италианската Серия А през изминалия сезон Наполи продължи с добрите си изяви и в началото на този. Тимът от Неапол се наложи над Чезена с 3:1 като гост в доста интригуващ втори мач от тазгодишния италиански шампионат.

Победата не дойде никак лесно, а домакините доиграха мача с човек по-малко, което допълниелно улесни Лавеци и компания. Именно аржентинската звезда изведе гостите напред в резултата още в 3-ата минута.

След този гол мачът доста се закучи, като чистите голови положения пред двете врати бяха малко. Беналуане бе изгонен изгонен в 55-ата минута с втори жълт картон. Куриозното е, че само 3 минути по-рано той получи първото си официално предупреждение.

Това допълнително окрили гостите, които набързо решиха двубоя. В 67-ата минута Кампанаро изведе тима напред, а три минути преди края на срещата Марек Хамшик сложи окончателно точка на спора за крайното 1:3.