Наполи спечели Купата на Италия побеждавайки Ювентус след изпълнение на дузпи с 4:2. В редовното време срещата завърши 0:0. Южняците имаха далеч повече шансове за гол, но Джанлуиджи Буфон с блестящи изяви запази вратата си суха.

При наказателните удари Пауло Дибала и Аарън Рамзи пропуснаха за "бианконерите", докато небесносините вкараха всичките си удари от бялата точка.

Снимка 484176

Източник: Twitter

Юве започна по-добре мача и в 5-ата минута Роналдо имаше възможност да се разпише, но Мерет спаси. В 14-ата минута Марио Руи опита да си изпроси дузпа след сблъсък тяло в тяло с Алекс Сандро в наказателното поле на Юве, но съдията без колебание каза играта да продължи.

Снимка 484178

В 24-ата минута превъзходен удар на Инсинье от пряк свободен удар срещна гредата. В 40-ата минута Инсиние стреля към вратата и защитник изчисти пред голлинията. След това Деме излезе очи в очи с Буфон и вратарят спаси, а в 42-ата минута ветеранът отново бе последна преграда пред гола след далечен изстрел на Инсиние с блестящо спасяване.

След час игра бомбен удар на Руис премина покрай гредата. В 68-ата минута Бонучи реши да тества Мерет от около 30 метра, но не затрудни вратаря. Малко след това Буфон спаси удар на резервата Политано.

Наполи - Ювентус 0:0, победителят ще бъде решен след дузпи

Финалът за Купата на Италия започва в 22:00 часа

В 72-ата минута Милик можеше да открие резултата, но от отлична позиция стреля над вратата. Десет минути след това Политано беше близо до гол, но отново вратарят на Юве се намеси решително.

В добавеното време на мача отново Буфон бе герой за Юве. При едно центриране от корнер Максимович отправи страхотен изтрел с глава, но ветеранът направи блестящо спасяване на голлинията и не допусна топката да се озове във вратата му.