Наполи се утвърди на третото място във временното класиране в Серия „А". Това стана факт, след като в среща от 20-ия кръг момчетата на Рафаел Бенитес победиха Дженоа с 2:1. В герой за домакините се превърна нападателят Гонсало Игуаин, който се разписа на два пъти.

Аржентинският национал откри резултата в мача в 7-ата минута, но в началото на втората част „грифоните" стигнаха до равенство след попадение на Фалке. Последната дума на „Сан Паоло" обаче бе за Игуаин, който с втория си гол в срещата, отбелязан в 75-ата минута от дузпа, оформи крайното 2:1.

Благодарение на успеха „небесно-сините" събраха на сметката си 36 точки, с 2 повече от четвъртия Лацио, но и с 6 по-малко от втория Рома. Дженоа, от своя страна, остава на 7-о място в класирането.

По-рано през деня, в друг мач от 20-и кръг, Удинезе, без Антонио Вутов в групата, надви с 2:1 като гост опашкаря Емполи. „Фриуланите" заемат 9-о място в класирането, Емполи остава на 16-а позиция, само на точка над зоната с изпадащите.