Наполи записа много трудна победа срещу Каляри в мач от 33-ия кръг на Серия А. „Небесно-сините" се наложиха с 3:2 на своя стадион „Сан Паоло" след като до 90-ата минута резултатът беше 2:2.

С тази си победа неаполитанците продължават да са на 2-ото място, на 8 точки зад лидера Ювентус.

Срещата започна с натиск на домакините. Въпреки това гостите стигнаха до гол. В 18-ата минута Гуереро смълча трибуните на „Сан Паоло" след премерен изстрел.

„Сините" продължиха да атакуват, но така и не успяваха да намерят верния път към вратата на гостите.В 50-ата минута обаче късметът им се усмихна. Давид Астори си вкара нелеп автогол след като пробва да избие топката пред нападател на Наполи.

В 64-ата минута звездата на домакините Едисон Кавани успя да направи пълен обрат след изстрел от близо. Гостите обаче не се даваха лесно. Седем минути по-късно те успяха да изравнят чрез Марко Сау.

Срещата отиваше към хикс, когато в 90-ата минута Инсине вкара за 3:2, взривявайки трибуните на „Сан Паоло".

След този мач Каляри на 10-ата позиция с 42 точки.