Наполи постигна лека и очаквана победа с 2:0 у дома срещу Киево. Интригата в двубоя приключи още през първата част, когато паднаха и двете попадения.

Мигел Бритос откри за южняците още в 15-ата минута. В 38-ата пък Единсон Кавани вкара от дузпа дежурния си гол и предреши крайния победител. С успеха Наполи вече има 34 точки и е само на 2 от местата, даващи право на участие в Лига Европа.

Рома пък претърпя разочарование при гостуването си на Сиена. „Вълците" паднаха с 0:1.

Първата част завърши без голове, а на почивката Луис Енрике замени Жуан със Симон Кяер. Това обаче се оказа грешка, тъй като скандинавецът направи дузпа след само няколко прекарани минути на терена. Емануел Калайо бе точен от бялата точка и донесе трите точки на Сиена.

Успехът позволи на „черно-белите" да вземах малко въздух в борбата за оставане. Поражението пък не позволи на Рома да задмине Интер в класирането.