Непретенциозният тим на Емполи поднесе сензацията на кръга в Серия А. Борещият се за оцеляване отбор победи Наполи с 4:2 на своя стадион. Това сериозно обърка сметките на Рафа Бенитес за класиране в Шампионската лига. Срещата ще бъде запомнена и цели три автогола.

В 7-ата минута Масимо Макароне откри резултата.В 43-та Мигел Бритос прати топката в собствената си мрежа след неразбирателство с вратаря кой да отиграе една неособено опасна топка.

В самия край на полувремето Рикардо Сапонара направи 3:0.

В 63-ата минута, когато Венсан Лорини си вкара автогол. Девет минути преди края на мача Албиол също си наниза автогол.

В края остана време за още едно попадение на Марек Хамшик, с което загубата на Наполи стана малко по-почетна, но нищо повече. Така неаполитанците останаха с 56 точки на четвъртата позиция и се отдалечиха от третия Рома на пет. Емполи пък вече има 38 и си осигури оцеляването в Серия А.