Марек Хамшик и Фабио Куалярела донесоха победата на Наполи с 2:0 над Киево. Двата отбора се изправиха в мач от 17-ия кръг на Серия "А", който бе директна битка за място в европейските клубни турнири. Преди срещата, двата тима имаха на сметката си по 24 точки. Двубоят поради наказание пропусна Есикел Лавеци. Гостите пък бяха без Моро и Фрей.

Наполи откри резултата още в 6-ата минута. Валтер Гаргано комбинира с Денис, който бе фаулиран от вратаря Сорентино. Главният съдия отсъди дузпа, а от бялата точка Марек Хамшик не сгреши - 1:0. Гостите отговориха моментално и няколко минути по-късно Абрускато отправи опасен удар с глава, който мина на сантиметри от гредата. Последваха нови силни минути за "летящите магарета" и отново Абрускато се озова на стрелкова позиция, но стреля неточно.

След почивката мачът продължи да бъде напрегнат, като на няколко пъти Де Санктис трябваше да се намесва решително. Все пак в края на мача Наполи стигна до втори гол, дело на Куалярела, който сложи точка на спора.

Благодарение на победата Наполи излезе на 6-а позиция в класирането. Мачът бе под номер 200 на Валтер Мадзари.