Отборът на Наполи записа втора победа в първенството на Италия, след като надви с 2:1 у дома Фиорентина. След нулевото първо полувреме домакините откриха резултата в 55-ата минута чрез Марек Хамшик. 20 по-късно Дземайли покачи на 2:0, преди в самия край на срещата Стеван Йоветич да вкара почетно попадение за „виолетовите".

Така неаполитанци записаха втори успех, след като преди седмица разбиха с 3:0 като гост Палермо. За Фиорентина пък това бе първа загуба за сезона. Преди седмица момчетата на Винченцо Монтела победиха с 2:1 Удинезе, като и тогава точен за тях бе Йоветич.

Изключително интересен бе двубоят между Каляри и Аталанта. Преди почивката домакините получиха право да изпълнят 2 дузпи, но и в двата случая не успяха да преодолеят стража на гостите. От бялата точка пропуснаха Ларивей и Конти.

След почивката Аталанта, които от 28-ата минута играха и с човек по-малко (червен картон на Пелузо), излязоха напред в резултата чрез аржентинския голмайстор Херман Денис. В 91-ата минута Каляри все пак успя да изравни резултата чрез Екдал, който оформи крайното 1:1.

Победният си ход продължава и отборът на Сампдория. След като преди 7 дни удариха като гост Милан с 1:0, тази вечер „моряците" надвиха у дома с 2:1 Сиена. Макси Лопес и Гасталдело вкараха за Самп, а почетният гол за тосканци реализира Фергасола след час игра.